עמוד הבית > חדשות > מנהלת מרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית הכחישה את האונס ב 7/10
מנהלת מרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית הכחישה את האונס ב 7/10

מנהלת מרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית הכחישה את האונס ב 7/10

באוניברסיטת אלברטה בקנדה, מנהלת מרכז לסיוע לנפגעות תקיפה מינית פוטרה לאחר חתימה על עצומה פרו-פלסטינית, שהעלתה ספקות לגבי האונס שביצעו מחבלי חמאס. האוניברסיטה נאלצה להתנצל ולפטר את המנהלת, בעקבות התגובה החריפה מצד הקהילה והזעם שהתעורר.
avatarPsychologim.com | 19/11/2023 16:00

סמנתה פירסון, ששימשה כמנהלת המרכז לסיוע לנפגעות תקיפה מינית באוניברסיטת אלברטה באדמונטון, קנדה, נתפסה במרכז סערה עקב חתימתה על עצומה פרו-פלסטינית. העצומה שימשה כביטוי של ספק באשמת מחבלי חמאס באירועי אונס במהלך טבח בדרום.

העצומה שנחתמה על ידי סמנתה פירסון הוכנה על ידי חברות פרלמנט בקנדה ממש לאחר אירועי הטבח. המסמך קרא לפוליטיקאים המקומיים להביע תמיכה בפלסטינים ולגנות את ישראל על רצח העם, תוך האשמה של הממשלה הקנדית בהאמנה בנטעני צה"ל לגבי פעילות בעזה, והדגשת אשמה לא מאומתת של אלימות מינית פלסטינית בזמן המתחים.

החתימה של סמנתה פירסון על העצומה גרמה לתגובה עזה במדיה החברתית ובקרב הקהילה היהודית באזור אדמונטון וצפון אלברטה. על חשבון הטוויטר של הקהילה הועלה תהייה על הצורך להאמין לכל הקורבנות של תקיפה מינית, ולא רק לאלה שאינם יהודים.

נשיא אוניברסיטת אלברטה ציין כי המנהלת פוטרה עקב השלכות האנטישמיות של פעולותיה

לאור המתרחש, הנהלת אוניברסיטת אלברטה החליטה לפטר את פירסון מתפקידה. נשיא האוניברסיטה, ביל פלנגן, פרסם הודעה, מבהיר כי האוניברסיטה אינה מעסיקה יותר את מנהלת המרכז לתקיפה מינית, בעקבות השימוש הלא הולם בשמה של האוניברסיטה, שהביא לחששות בקרב הקהילה והציבור. הוא גם התנצל על הפגיעה והמצוקה שנגרמה לחברי הקהילה ומחוץ לה.

ביל פלנגן, נשיא אוניברסיטת אלברטה, הדגיש בהודעתו כי הדעות של העובדת שפוטרה אינן משקפות את עמדות האוניברסיטה. הוא ציין כי האוניברסיטה מתנגדת לכל צורות האפליה והשנאה, ומחויבת למלחמה באנטישמיות ולקידום חברה ללא דעות קדומות ואפליה.

כלי נגישות