עמוד הבית > חדשות > משרד הבריאות מציע, טיפול פסיכולוגי מסוג ב'
משרד הבריאות מציע, טיפול פסיכולוגי מסוג ב'

משרד הבריאות מציע, טיפול פסיכולוגי מסוג ב'

אה, כמה נעים לראות את גל החדשנות הגואה מקירות משרד הבריאות, בראשות שר הבריאות אוריאל בוסו, תחת הנהגתו הרחבת לב של ראש הממשלה בנימין נתניהו והתמיכה הנלהבת של שר האוצר בצלאל סמוטריץ'. מי היה מאמין שהפתרון למחסור במטפלים נפשיים הוא כה פשוט ונוח? במקום להתעסק בפיתוח משאבי אנוש ובהגברת ההשקעה בבריאות הנפש, הם בחרו להוריד את הרף כל כך נמוך, עד שכל מי שסיים תואר ראשון בפסיכולוגיה או עבודה סוציאלית יכול להרגיש כמו פרויד הבא. כל הכבוד על היכולת לראות 'קדימה' ולהבין שמה שבאמת חשוב הוא לפתור את הבעיה מבלי להטריח את עצמנו יתר על המידה בתהליכים מייגעים כמו הכשרה והתמחות.
avatarPsychologim.com | 04/02/2024 19:35

ברוכים הבאים לפסטיבל הרשלנות הממשלתית, שבו הכוכב הראשי הוא ההחלטה החדשה, שנתמכת בחום על ידי שר הבריאות. אין כמו להתמודד עם מחסור במטפלים על ידי הפחתת הדרישות למינימום האפשרי. למה להשקיע בהכשרה ובתמיכה כשאפשר פשוט להנמיך את הרף ולקוות לטוב?

במהלך תקופה שבה הציבור הישראלי נראה כמו שדה נפגעי נפש במלחמת עולם, משרד הבריאות, בראשות האסטרטג הגאון אוריאל בוסו, עם הברכה החמה של ראש הממשלה בנימין נתניהו והפטרון של כלכלת ישראל, בצלאל סמוטריץ', חוגגים על המהלך החדשני ביותר בתחום: "שיפור" בריאות הנפש על ידי הפיכת כל מי שראה מטופל מרחוק למומחה נפש. מי אמר שאין פתרונות יצירתיים למשברים?

איזו דרך טובה יותר לחסוך כמה שקלים מאשר לקחת סיכון על חשבון האזרחים החלשים ביותר? ברכות למנהיגים שלנו, שהבינו שבריאות הנפש הוא תחום מושלם לקיצוצים. אחרי הכל, מי ישים לב אם כמה אלפי אנשים יקבלו טיפול פסיכולוגי מסוג ב'.

הציבור מוזמן להצטרף לקמפיין החדש: "הורדת סטנדרטים לכולם!" תארו לעצמכם עולם שבו כל אחד יכול להיות רופא, טייס או אסטרונאוט, ללא הצורך בהכשרה מיותרת. למה להגביל את הרעיון הגאוני הזה רק לבריאות הנפש?

האם יגיע היום שבו המנהיגים שלנו יבינו שהחיסכון הכלכלי אינו שווה את המחיר האנושי? עד אז, אנחנו רק בתקווה שלא נזדקק לשירותים שהם "משפרים" בצורה כה יצירתית.

מוזמנים להאזין לראיון העוסק בדאגות לגבי הורדת סטנדרטים בטיפול בבריאות הנפש, עם משתתפים כמו גלעד בודנהיימר, ראש שירותי בריאות הנפש במשרד הבריאות, ושחר בלבן, הפסיכולוג הראשי במרכז לחללי טיפול בריאות המוח והנפש. הראיון נערך עם קרן נויבך בתוכנית "הסדר היום" ב-31 בינואר 2024

שילוב מנצח של מיינדפולנס ו EMDR

כלי נגישות