מתי משתמשים ב ACT?

ACT, השיטה משמשת לסייע בטיפול במצבי חרדת מבחנים, חרדה חברתית, הפרעת דיכאון, OCD הפרעה טורדנית כפייתית ופסיכוזה. 

בנוסף באמצעות השיטה ניתן לטפל במצבים רפואיים כגון כאבים כרוניים , התמכרות, שימוש בסמים וסוכר.

כתבות נוספות:

פסיכולוג מחיר

איך לסיים טיפול פסיכולוגי או טיפול זוגי?

שילוב מנצח של מיינדפולנס ו EMDR

למה לצפות מ ACT?

בעבודה עם מטפל ניתן ללמוד להקשיב לשיחה העצמית שלך, או לאופן שבו אתה מדבר עם עצמך על אירועים טראומטיים , מערכות יחסים בעייתיות, מגבלות פיזיות או נושאים אחרים. 

לאחר מכן תוכל להחליט אם הנושא דורש פעולה ושינוי או אם ניתן או חייב אפילו בזמן הלמידה לבצע שינויים התנהגותיים שיכולים להשפיע על המצב. 

ניתן להסתכל על מה שלא עבד עבורך בעבר, כך שהמטפל יכול לעזור לך להפסיק לחזור על דפוסי חשיבה והתנהגויות שגורמות לך לבעיות נוספות בטווח הארוך. 

ברגע שהתמודדת וקיבלת את הבעיות הנוכחיות שלך, מתחייבים להפסיק להילחם בעבר שלך וברגשות שלך, ובמקום זאת להתחיל להתאמן יותר בביטחון התנהגות אופטימית , המבוססת על הערכים והיעדים האישיים שלך .

כתבות נוספות:

CBT – טיפול קוגניטיבי התנהגותי

הרטבת לילה – מה ההורים יכולים לעשות?

איך ACT עובד?

התיאוריה שעומדת מאחורי ACT היא שזה לא רק לא יעיל, אלא לעתים קרובות נוגד התייעלות, לנסות לשלוט ברגשות כואבים או בחוויות פסיכולוגיות, מכיוון שדיכוי רגשות אלה מוביל בסופו של דבר מצוקה רבה יותר.

ACT מאמץ את הדעה כי ישנן חלופות תקפות לניסיון לשנות את צורת החשיבה שלך, ואלה כוללות התנהגות מודעת, תשומת לב לערכים אישיים ומחויבות לפעולה על ידי נקיטת צעדים לשינוי התנהגות תוך כדי לימוד קבלת חוויותיהם הפסיכולוגיות, המטופלים בסופו של דבר יכולים לשנות את עמדתם ומצבם הרגשי.

מה לבדוק עם מטפל בשיטת ACT?

חפשו מטפל מורשה, עובד סוציאלי קליני, פסיכולוג, פסיכיאטר או איש מקצוע אחר בתחום בריאות הנפש שסיים לימודי ACT

אין הסמכה מיוחדת עבור מתרגלי ACT  מיומנויות נרכשות באמצעות ייעוץ עמיתים, סדנאות ותכניות הכשרה אחרות. בנוסף לתעודות אלה, חשוב למצוא פסיכולוג שאיתו אתם מרגישים בנוח לעבוד.