האם אתם גברים הסובלים מזקפה חלשה בעיות אין אונות או אימפוטנציה?

יתכן ואתם מאמינים שאין לזה פתרון אלא אם כן אתם נוטלים תרופות לפתרון הבעיה. אבל יתכן שגלולה לא תתקן את כל הצרות. והנה הסיבה לכך.

עבור רוב הגברים, בעיות זקפה נגרמות כתוצאה מבעיה של חרדה, ולא כתוצאה מבעיה רפואית. בעוד שתרופות מרשם כגון ויאגרה, Levitra, וגם Cialis עשויות לסייע בפתרון השגת זקפה של הפין שלכם, אינכם יכולים להגיע לשורש הבעיה שבגללה יש לכם בעיה של זקפה מלכתחילה. עד לרגע הזה אתם מחויבים ליטול תרופות מרשם ו"לתזמן" מתי להיות מיניים למשך שארית הקשר המיני שלכם. הגעה לשורש בעיית החרדה והחזרת שליטה על הגוף שלכם הם הדברים שיידונו במאמר זה.

קשיים בזקפה

יש לזכור כי שני המרכיבים היחידים הדרושים על מנת להגיע לזקפה הם גרייה ורגיעה. כאשר משהו מפריע לאחד מהתפקודים הטבעיים האלה, אתם עלולים לחוות קשיים בזקפה.

במידה ואתם נתקלים בבעיה רפואית ולא מצליחים להגיע לזקפה בעצמכם בשל בעיות בכלי הדם, נכות, או בשל בעיה רפואית שאינה בעיית זקפה, נטילת תרופות לשיפור הזקפה עשויה להיות מציל חיים. אני משוחח עם גברים אחרים באוכלוסייה, שעשויים להתחמק מהקשיים המיניים שלהם באמצעות הסתתרות מאחורי תרופת מרשם, כיוון שהדבר יכול להיות קל יותר מאשר חקירת הבעיה עצמה.

שימו לב למערכת היחסים שלכם

אתם חייבים להיות מוכנים להסתכל על מה שקורה ביניכם לבין השותף/פה שלכם. יתכן ותרצו לנהל דיון עם הבגדים שלכם לגבי הדרך שבה שניכם הולכים להתנהל מבחינה מינית. האם אתם מרוצים מהתדירות? האם אתם מרוצים מהתסריט של מה שאתם עושים במיטה (נשיקות, משחק מקדים, ויחסי מין)? האם אתם מרגישים כאילו שאתם מתחברים במהלך חוויה מינית? האם אתם קוראים נכון את הרמזים האחד של השני?

כאשר זוגות מקיימים יחסי מין פחות מפעמיים בחודש, זהו סימן לכך שאתם לבטח חווים  חרדה טעונה. הסיבה לכך היא שאתם יוצאים משגרה של מגע אינטימי והדבר מעורר חרדה גדולה רק מהמחשבה לייצר מצבים של חזרה למיטה אחד עם השני. אם אינכם מסוגלים להיות פעילים מינית לפחות פעמיים בחודש, עליכם לבלות זמן בשכיבה במיטה האחד ליד השני תוך החזקת ידיים וחיבוקים על מנת שלא להתרחק יותר מדי מהאינטימיות ומהמגע כחלק ממה שאתם עושים. מכיוון שלא ניתן להבטיח את זה, עדיף שתתנסו בחוויות לעתים קרובות יותר. למדו כיצד להתמודד עם "כשלים טבעיים" באמצעות ניהול דיון בנושא, התמודדות עם החרדה שלכם מכישלונות, ובכך שתלמדו כיצד להיות אינטימיים בדרכים אחרות שאינן חדירה.

תאוננו, אבל היזהרו

מה שאני מתכוון במשפט "תאוננו, אבל היזהרו" הוא שעליכם לשים לב לדרך שבה אתם מאוננים ולחומר עליו אתם מאוננים. ישנם גברים שעושים שימוש בתנועת יד ובמגע קשה עד כדי כך שהעוררות וההנאה בכך אינן ניתנות לשכפול במסגרת יחסי מין עם שותף/פה. לאחר שדברים אלה נאמרו, עליכם פשוט לשים לב לכך שאתם מענגים את עצמכם בדרך הניתנת לביצוע גם בחדר השינה אותם אתם חולקים עם בן/בת הזוג שלכם. כמו כן, שימו לב לחומרים הבוטים שלכם. במידה ואתם מענגים את עצמכם בזמן צפייה בחומר ששונה מאוד מהניסיון שלכם עם השותף/פה שלכם, יתכן ואתם מנתבים לעצמכם דרך לבעיות זקפה ועוררות. נסו לצפות בחומרים הקרובים למצבים הטבעיים או מתארים איכשהו סיפור על שני אוהבים הנמצאים יחד. הדבר יעזור בעבודה על דפוס העוררות שאתם מנסים ליצור במערכת היחסים שלכם. הרעיון המיושן השני הוא פשוט לצפות בתמונות דו ממדיות (מגזינים או ספרים) שאינן מכילות את אותה רמת עוררות כמו שיש לצפייה בחומר פורנוגרפי באינטרנט. יתכן ותמונה פורנוגרפית דו ממדית אינה נראית מעוררת בהתחלה, אבל אחרי פרק זמן מה, תתחילו להבחין בתחושת עוררות מחודשת המתרחשת בחיים האמיתיים עם בן/ת הזוג שלכם.

האטו. לאן אתם ממהרים?

עליכם להיות מוכנים להסתכל על קצב המיניות שלכם ושל השותף/פה שלכם להיות. במידה והתסריט המיני שלכם הצטמצם לדקה אחת של נגיעות ואז אתם מצפים להמשיך להתקדם הלאה, יתכן והפין שלכם מנסה להעביר לכם מסר חשוב: האטו וקחו לעצמכם רגע לעורר ולגרות את עצמכם ולהיות מוכנים לקיום יחסי מין.

התקשורת עושה עבודה נוראית בללמד אותנו כיצד להיות מיניים. הסרטים מתארים אנשים מתנשקים או נוגעים האחד בשני ואז כולם פשוט מוכנים להתקדם הלאה. בבית, יתכן והשותף/פה המינית שלכם עשוי/ה למהר כי כבר מאוחר מדי או שיתכן והילדים צריכים להגיע וצריכים משהו. במערכות יחסים מיניות פונקציונליות (מתפקדות), מבוגרים לומדים לנעול את הדלתות, לומר לילדים שהם זקוקים למעט פרטיות, ולפנות זמן על מנת להתחבר באמצעות סקס ונגיעות כהכנה להתקדמות ביחסי המין.

הימנעות מהתמודדות עם אינטימיות ומין ממחישה את העובדה שאין לכם אחיזה איתנה בחרדה שלכם ויתכן ותצטרכו לתקוע יתד ולהפסיק להימנע. האטו והפחיתו את החרדה שלכם. תאמרו לשותף/פה שלכם שאינכם מרגישים בנוח, מה שעשוי לתרום להיעדר הזקפה שלכם. תעבדו על הנושא ביחד. ייתכן ותזדקקו לגרייה גדולה יותר, ייתכן ותצטרכו ליותר קרבה במערכת היחסים שלכם, ויתכן שתצטרכו להסתכל על מה שאתם אומרים לעצמכם במהלך קיום יחסי מין. דפוס החשיבה שלכם צריך להיות חיובי ורגוע; עליכם להתמקד בהנאה ותגובות של השותף/פה שלכם, ולא בפין שלכם. במידה וביקורת מהווה מחסום במערכת היחסים המינית שלכם, ייתכן ותרצו לדבר עם מטפל מיני לקבלת הדרכה.

פסיכולוג וסקסולוג העוסק שנים רבות בטיפול מיני ד"ר דיוויד שנארץ', אמר פעם: "חדר השינה ומערכות היחסים המיניות נחשבות לערסל ההתפתחות הבוגרת". פקחו את העיניים ואת הראש שלכם בכל הקשור לסיבה בגללה אתם סובלים מבעיה זו.​

מקור: psychology today