עמוד הבית > חדשות > נטע ברזילי חושפת: התמודדות עם גמילה מאלכוהול
נטע ברזילי

נטע ברזילי חושפת: התמודדות עם גמילה מאלכוהול

נטע ברזילי, זמרת מוכשרת ומוערכת, שיתפה היום באומץ על התמודדותה עם גמילה מאלכוהול. במעשה זה של גילוי לב, היא פותחת דיון ציבורי על נושא שלעיתים קרובות נשאר מוסתר. מהי ההשפעה של דמות ציבור כמו נטע על התפיסה החברתית כלפי גמילה? כיצד יכול דוגמא אישית כזו לעודד אחרים להילחם באתגרים האישיים שלהם? ואילו כלים יכולים אנשים ללמוד מניסיונה כדי לנהל חיי חברה בריאים יותר? המאמר הבא יבחן את השפעות אלה ואת דרכי הפעולה המוצעות לשמירה על אורח חיים בריא ומאוזן בעקבות הכנותה של נטע.
avatarPsychologim.com | 30/04/2024 19:09
0

נטע ברזילי

נטע ברזילי, זמרת מוכשרת ומוערכת, שיתפה באומץ את העקבים שלה באינסטגרם על התמודדותה עם גמילה מאלכוהול. היא סיפרה שבימים אלו היא מחליטה לא להגיע למסיבות מכיוון שקשה לה לחגוג בלי לשתות. נטע ברזילי, המפורסמת בזכות כישרונה המוזיקלי ואופייה הבועט, החליטה לשתף את הקהל במסעה האישי והקשה בדרך לגמילה, במטרה להפוך את הנושא לפחות טאבו ולעודד אחרים שמתמודדים עם אותה הבעיה. דבריה של נטע מספקים השראה לרבים ומראים שגם אנשים במעמדה לא חסינים מאתגרים אישיים ומורכבים. היא פותחת חלון לנושאים שלעיתים נתפסים כקשים לדיון, ובכך מסייעת לשנות תפיסות ולהוביל לשינוי חברתי חיובי.

צילום: אינסטגרם של נטע ברזילי

קודם כל, כל הכבוד לך, נטע, על האומץ להיחשף ולשתף במאבק שלך. זו הזדמנות נהדרת לדבר על מיומנויות סירוב, או Refusal Skills, שיכולות לעזור לכל אחד מאיתנו להמשיך וליהנות מחיי חברה פעילים תוך שמירה על בריאותנו ועקרונותינו. בעזרת שיתוף הפעול של נטע, אנו יכולים ללמוד על חשיבות הגילוי הנפשי וההכרה במגבלות שלנו, תוך כדי פיתוח כלים שיעזרו לנו לנהל מערכות יחסים חברתיות מוצלחות ובריאות יותר. תודות לדוגמה שהיא נותנת, נטע מזמינה את כולנו להתבונן בחיינו ולשאוף לשיפור, בין אם בעזרת תמיכה חברתית או באמצעות כלים פרקטיים שיסייעו לנו לשמור על אורח חיים בריא יותר.

לא, זה לא

כאשר אתם אומרים "לא" בביטחון ובאסרטיביות, סביר להניח שאנשים יפסיקו להציע לכם משקאות אלכוהוליים או כל דבר אחר שאינכם מעוניינים בו. תקשורת אסרטיבית מעבירה מסר ברור שאתם נחושים בעמדתכם ושאין לפרש את דבריכם כהזמנה לדיון או ויכוח. כאשר אנשים מבינים שהחלטתכם נעשית מתוך שיקול דעת מושכל ולא מתוך חולשה או רצון להתרצות, הם נוטים לכבד את זכותכם לבחור ולא להפעיל לחץ נוסף. היכולת לדבר באופן עקבי ומובהק מבלי להתנצל על בחירות אישיות יכולה לחזק את התדמית שלכם כאנשים בעלי אופי ועצמאות, מה שמעמיד אתכם באור חיובי ומקצועי בעיני הסובבים אתכם.

האסרטיביות בתקשורת כוללת לא רק את היכולת לומר "לא", אלא גם את היכולת לעשות זאת בצורה שמכבדת גם את הצד השני, מבלי לפגוע או להשפיל. זה מאפשר לכם לבנות ולשמר קשרים בריאים עם אחרים, תוך כדי שמירה על גבולותיכם וערכיכם. כאשר אתם עומדים על שלכם בביטחון ובכבוד, אתם מלמדים את הסובבים אתכם כיצד להתייחס אליכם ומהם התנאים להמשך הקשר. זהו כלי חזק במיוחד בסביבות עבודה ובמפגשים חברתיים שבהם הלחצים להתאים או להיכנע יכולים להיות מורגשים במיוחד.

תסבירו בכנות

כנות היא המפתח. תגידו בפשטות למה אתם לא מעוניינים לשתות או לעשות שימוש בחומרים מסוימים. רוב האנשים יכבדו את הבחירה שלכם ויעריכו את הגישה הבוגרת והאחראית שלכם. פתיחות ויושר יכולים להקל על ההבנה והקבלה מצד הסובבים אתכם, כי כאשר אתם מסבירים את עמדותיכם בצורה ברורה וכנה, זה מאפשר לאחרים להתחבר למניעים שלכם ולתמוך בהם. זהו לא רק עניין של לדחות הצעות לשתייה או שימוש בסמים; זה גם עניין של לשמור על דיאלוג פתוח ובריא עם האנשים שאתם פוגשים בהקשרים חברתיים. הגישה הזו יכולה לסייע לכם לשמור על קשרים חברתיים ארוכי טווח, תוך שמירה על אורח חיים בריא ומאוזן. היושר הזה מביא ליחסים עמוקים יותר ומשמעותיים, שכן האנשים בחייכם מכירים בבחירות שלכם ומעריכים את השקיפות והגילוי הנפשי שאתם מציעים.

כך, אתם לא רק משיגים תמיכה רבה יותר מחבריכם וממשפחתכם, אלא גם מעצימים ערכים של כנות וכבוד הדדי בקרב הקהילה שלכם. זו גישה שמגדילה את הבנת הזולת לצורך השינויים או הבחירות שאתם עושים בחיים, ומעניקה חוזק להתמודד עם האתגרים הכרוכים בדרך זו. הכנות מספקת יסוד חזק לבניית יחסי אמון ותמיכה הדדית שיכולים להתגבר על מכשולים רבים ולהעניק לכם נוחות רבה יותר במגוון סיטואציות חברתיות ומקצועיות.

שימוש בהומור

לעתים, גישה קלילה יותר יכולה להקל על המצב. במקום להרגיש מופקרים או לחוצים, ניתן להשתמש בהומור כדי להקל על הדחייה. שימוש בבדיחה או בתגובה משעשעת כאשר מסרבים להזמנה לשתות או לקחת חומרים מסוימים יכול לשנות את האווירה ממתח לקלילות ולפתוח דיאלוג בצורה חביבה וחיובית. הומור מאפשר לכם להביע את החלטתכם בצורה שלא מרגישה נפקדת או מתקיפה, וכך גם לשמור על נוחות האינטראקציה עם האחרים. זה יכול להיות דרך מצוינת להתמודד עם לחצים חברתיים תוך כדי שמירה על אווירה טובה ומרחיקה לכת עם הסובבים אתכם.

ההומור יכול לשמש ככלי מצוין לשבירת קרח ולכינון תחושת ביטחון בקבוצה. כאשר אתם מגיבים בהומור להצעות לשתות או לנטילת חומרים, אתם לא רק מצמצמים את המבוכה או הלחץ שעלולים להופיע במצבים כאלה, אלא גם מעבירים מסר שאתם בטוחים בעצמכם ובבחירות שלכם. תגובה משעשעת יכולה להקל על הסביבה ולהפוך אפילו דיונים פוטנציאלית טעונים לפחות מתוחים וליצור קרבה והבנה עם הסובבים אתכם. זו גם דרך להדגים שאפשר לשמור על עצמאות ולקבל החלטות בריאות ללא צורך להיכנס למערכות יחסים תוקפניות או להימנע מהתקרבות חברתית.

תמיכה חשובה מאוד

הגיעו למסיבות עם קבוצת חברים תומכת שיודעת את הסיטואציה שלכם ותוכל לעזור לכם לעמוד בלחצים החברתיים. הנוכחות של חברים שתומכים בכם תאפשר לכם להרגיש יותר בנוח ובטוח. כשאתם מוקפים באנשים שמבינים את הבחירות שלכם ותומכים בהן, זה מקטין את הסיכוי שתחושו צורך להתגונן או להסביר את עצמכם במצבים חברתיים. חברים אלה יכולים להוות מחסום מגן נגד לחצים או הצעות לא רצויות, ולספק תחושת ביטחון נפשי ותמיכה מוסרית. הם גם יכולים להיות מעין "גורם ניטרול" שמאפשר לכם להנות מהמסיבה ללא הפרעות, כשאתם יודעים שיש לכם מי שיעמוד לצידכם ויזכיר לכם את המטרות שלכם אם תחושו תקופה קשה.

בנוסף, נוכחותם של חברים תומכים יכולה לשמש כדרך לשלב את הסביבה החברתית בתהליך ההחלמה או בשמירה על אורח חיים בריא. זהו אלמנט חשוב בתהליך הגמילה או בניהול חיים ללא אלכוהול וחומרים, שכן התמיכה החברתית היא קריטית להצלחה לטווח ארוך. חברים שמבינים ותומכים יכולים לסייע לכם להתמודד עם תחושות של בדידות או פסילה שלעיתים נלווים להחלטות כמו אלה. הם יכולים גם לספק את החיזוק הרגשי הנחוץ כדי להתמיד בבחירות הבריאותיות שלכם ולחוות את המסיבות וההתכנסויות החברתיות בצורה חיובית ומשמעותית.

לסיכום 

אם אתם מתמודדים עם התמכרויות או כבר עם תהליך גמילה או שפשוט מרגישים שהגיע הזמן להפחית את צריכת האלכוהול שלכם, אלו מיומנויות שיכולות לעזור לכם לשמור על עצמכם ועל הבריאות הנפשית שלכם. נסו אותן, וספרו לנו איך זה עבד עבורכם. בהצלחה ושוב, כל הכבוד לנטע על האומץ וההתמודדות. מיומנויות אלו לא רק שמרות על בריאותכם הפיזית והנפשית, אלא גם תורמות לחיזוק העצמאות שלכם ולהעצמת הביטחון העצמי. תהליך הגמילה וההפחתה בצריכת אלכוהול יכול להיות מאתגר, אך עם הכלים הנכונים ותמיכה מהסביבה, אפשר לעבור אותו בהצלחה רבה יותר. מיומנויות הסירוב מאפשרות לכם לנהל את הקשרים החברתיים והמקצועיים שלכם בצורה בריאה ומתוך כבוד הדדי, מה שמביא לשיפור כולל באיכות החיים.

תגובות
    כלי נגישות