עמוד הבית > חדשות > אזהרת אנשי מקצוע על השיימינג של הילד הטרנסג'נדר
אזהרת אנשי מקצוע על השיימינג של הילד הטרנסג'נדר

אזהרת אנשי מקצוע על השיימינג של הילד הטרנסג'נדר

בעקבות התגובות הקשות ברשתות החברתיות לריאיון בכאן חדשות עם מינדי לוין, אמו של רועי (שם בדוי) הילד הטרנסג'נדר בן ה-8 מגבעת שמואל, עשרות גורמי מקצוע מההסתדרות הרפואית בישראל פרסמו מכתב אזהרה חריף בימים האחרונים. הם מביעים דאגה לגבי המגמה המתגברת של התקפות על הטיפול המבוסס על ראיות בילדים ונוער מגוונים מגדרית ומבקשים מהציבור לשמוע לגורמים המקצועיים.
avatarPsychologim.com | 29/04/2023 15:48

מומחים מבקרים טענות לא מבוססות בתקשורת בנושאי זהות מגדרית וטיפולים מומלצים

במכתב, שנחתם על ידי יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, יו"ר הסתדרות הפסיכולוגיים, ויו"ר האיגוד לפסיכאטריה של הילד והמתבגר, הם מדברים על הפרסומים המגמתיים והמסיתים שמתייחסים לטיפולים מאשש מגדר בכלי התקשורת. הם מצביעים על חוסר הבסיס לטענות אלו בספרות המקצועית ובניסיון הקליני. הגורמים המקצועיים מבקשים להדגיש כי הפרסומים הללו מתעלמים מהידע המחקרי והניסיון הקליני המקיף שנצבר בתחום זהות המגדר והטיפולים המתאימים. הם טוענים כי הפרסומים הללו פוגעים בעקרונות הטיפוליים הפסיכותרפויטיים והרפואיים המומלצים על ידי איגודי המקצועות הטיפול בישראל ובעולם, ואף תומכים בטיפולי המרה, אשר אינם תואמים את האתיקה המקצועית.

עוד כתבות:

אונס בדוי בהיבט הפסיכולוגי

לתקשורת ולציבור להתייחס ברצינות לדעות המקצועיות ולמנוע הסתה בנושאי זהות מגדרית וטיפולים

המכתב מביע תקווה כי הציבור יבין את החשיבות של הקשבה לגורמים המקצועיים ויימנע מלהישפע מפרסומים לא מבוססים על ראיות וידע מקצועי. זאת כדי להבטיח טיפולים מתאימים לילדים ונוער בהתהוותם המגדרית והמינית, תוך כבוד ותמיכה בפרטיות ובחירות האישיות שלהם. בתגובה למכתב, ישנה הערכה כי ייתכן כי חלק מהתקשורת והציבור יפנו לביקורת עצמית ויחשבו פעמיים לפני שיפיצו דעות וטענות שאינן מבוססות על ראיות מדעיות וידע מקצועי. זה חשוב כדי למנוע הסתה ותוקפנות כלפי קבוצות חלשות ומוחלשות בחברה, ולהבטיח שכל אדם מקבל טיפול מתאים ותמיכה לפי צרכיו.

מתבקשת תמיכה ממשלתית בקידום תודעה על זהות מגדרית וטיפולים מבוססי ראיות

המכתב מדגיש כי ההבנה המדעית והמקצועית בנושאי מגדר וזהות מגדרית התקדמה באופן משמעותי בשנים האחרונות, ועל כן חשוב לעדכן את הידע של הציבור כדי למנוע השפלות, דיכוי ואי-הבנה של אנשים הפועלים להביע את זהותם באופן כנה ומשמעותי.
לצד זאת, מומחים מבקשים מהממשלה לפעול לחיזוק התודעה הציבורית לנושאים אלה ולקדם מדיניות שתתמוך בטיפולים המתאימים והמבוססים על ראיות, ולהתמודד עם האתגרים החינוכיים, החברתיים והתרבותיים הקשורים לזהות מגדר והניסיון הקליני המקיף שנצבר בתחום זהות המגדר והטיפולים המתאימים. הם טוענים כי הפרסומים הללו פוגעים בעקרונות הטיפוליים הפסיכותרפויטיים והרפואיים המומלצים על ידי איגודי המקצועות הטיפול בישראל ובעולם, ואף תומכים בטיפולי המרה, אשר אינם תואמים את האתיקה המקצועית.

לסיכום

הגורמים המקצועיים במכתב מבקשים להבהיר את עמדתם כמטפלים ומטפלות מחויבים לאתיקה הטיפולית ולמניעת פגיעה בקבוצות מוחלשות ובמיעוטים. הם ממליצים להורים של ילדים ונוער מגוונים מגדרית לפנות לאנשי מקצוע מאיגודי המקצועות הטיפול במקרה של צורך בטיפול, ולהיעזר בגישות הטיפוליות המומלצות בנושאי זהויות מגדריות ונטיות מיניות שונות ומגוונות.

עוד כתבות:

Transgender Children & Youth: Understanding the Basics

כלי נגישות