עמוד הבית > חדשות > מניעת אובדנות בטראומה לאומית – הרצאה מאת פרופ' ענת ברונשטיין קלומק
מניעת אובדנות בטראומה לאומית – הרצאה מאת פרופ' ענת ברונשטיין קלומק

מניעת אובדנות בטראומה לאומית – הרצאה מאת פרופ' ענת ברונשטיין קלומק

בהרצאה המרתקת שהתקיימה במסגרת האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה, פרופ' ענת ברונשטיין קלומק, מומחית בפסיכולוגיה קלינית, פותחת חלון לעולם המורכב של מניעת אובדנות בהקשר של טראומה לאומית. היא מתמקדת בחשיבות של ההבנה העמוקה של גורמי הסיכון והחוסן המשפיעים על אובדנות, תוך שהיא מציגה מודלים תיאורטיים ומעשיים להתערבות.
avatarPsychologim.com | 06/12/2023 13:07

ההרצה "מניעת אובדנות בטראומה לאומית" התקיימה במסגרת האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה מתחילה בהדגשת הצורך בהכשרת שומרי הסף, האנשים הראשונים שנתקלים באנשים במצב של סיכון לאובדנות. פרופ' ענת ברונשטיין קלומק מסבירה כיצד הם יכולים להזהיר ולסייע במניעת אובדנות באמצעות זיהוי מוקדם והתערבות נכונה.

לאחר מכן, פרופ' ענת ברונשטיין קלומק עוברת לדון בשלוש רמות של מניעה: הראשונית, השנייה והשלישית, ומסבירה כיצד כל אחת מהן חשובה בתהליך הכולל של מניעת אובדנות. היא מדגישה את חשיבות העבודה הצוותית והצורך במתודולוגיות גמישות ומותאמות לכל פרט וקהל.

פרופ' ענת ברונשטיין קלומק מקדישה חלק מההרצאה לדיון בגורמי סיכון וחוסן, ומציגה כיצד גורמים כמו פסיכופתולוגיה, מצבים משפחתיים וחברתיים, ואף אוריינטציה מינית יכולים להשפיע על הסיכון לאובדנות. היא מדגימה את הצורך בהתמודדות רגישה ומקצועית עם אותם גורמים.

לבסוף, פרופ' ענת ברונשטיין קלומק מציגה כלים ומיומנויות שונות שיכולים לתרום למניעת אובדנות, כולל פיתוח מיומנויות רגשיות, קוגניטיביות והתנהגותיות. היא דנה בחשיבות של לימוד ותרגול כלים אלה כחלק מהתהליך הטיפולי.

הרצאתה "מניעת אובדנות בטראומה לאומית" של פרופ' ענת ברונשטיין קלומק מספקת מבט רחב ומעמיק לתחום המורכב והחשוב של מניעת אובדנות, מראה את הצורך בגישה רב-ממדית ומרחיבה את ההבנה של הציבור והמקצוענים בתחום.

סיכום הכשרה מזורזת על עקרונות הטיפול האקוטי בטראומה בהתבסס על שיטות EMDR ו-SE

IISCA פרוטוקל חדשני להערכה ויישום התערבות להתמודדות עם קשיי התנהגות בקרב ילדים עם אוטיזם

כלי נגישות