מחפשים מטפל מומלץ לטיפול בהתקפי חרדה? לחצו כאן >>

להבין את הסיבה להתקף חרדה

אנשים רבים אינם מבינים את הסיבה להתקפי חרדות שלהם, אמר הפסיכיאטר. הם מאמינים שכל מה שמסביבם מעורר אצלם את החרדה. הפאניקה מבחירת קינוח לחג הופכת לחזקה כמו דאגה לקרוב משפחה חולה.

בין הבעיות המצטברות, יש צורך ללמוד לייחד את העיקריות הגורמות לדאגה הגדולה ביותר. הרופא ממליץ להכין רשימה של נושאים מדאיגים ולהדגיש שלושה מהם הדורשים התייחסות מלאה ומיידית.

כתבות נוספות:

מהו טיפול ממוקד רגשות EFT?

טיפול רגשי לילדים

התקף חרדה

העריכו נכון את הסבירות לבעיות

אנשים הסובלים מחרדה קשה מאמינים לרוב שהפחדים שלהם יהפכו בהכרח למציאות. Tsatiris נזכר שבמקרים רבים ההסתברות לתוצאה לא חיובית נמוכה מאוד. כדי להתמודד עם פאניקה, אתה צריך ללמוד להעריך את הסבירות להתפתחויות חיוביות ושליליות.

נקוט בצעדים כדי להגן מפני תרחישים שליליים

השלב הבא עבור אדם הסובל מחרדה הוא להבין כיצד לשנות את הסיכויים לטובתו. הפסיכיאטר הביא את הדוגמה של המטופל שלו, שסירב, בין היתר, לנהוג במכונית בשל חשש עז להיקלע לתאונה. למרות שלא ניתן לשלול לחלוטין בעיות בכביש, החולה יכול היה להשפיע על הסיכון לטובתו כאשר נהג בזהירות ופעל על פי כל הכללים.

הבן מה לעשות בתרחיש הגרוע ביותר

אדם לא תמיד יכול להשפיע על גורלו שלו, נזכר צטיריס. לפעמים הנסיבות הן הגרועות מכל התרחישים האפשריים. כדי להילחם בפאניקה, הוא מייעץ להעריך איך אתה יכול להתמודד עם נסיבות כאלה.

כל אדם התגבר על כמה קשיים בחייו, ציין הפסיכיאטר. ניסיון העבר יעזור לך להבין מה לעשות במצב קשה.

להעריך את ההשלכות של חרדה

לחרדה מתמדת יש השלכות שליליות, אמר הרופא. אם אתה כל הזמן נוטש פעולות מסוכנות תחת השפעת הפחד לעתיד, אתה יכול לפספס הזדמנויות רבות.

הפסיכיאטר המליץ ​​להעריך כיצד הבחירה הבטוחה יותר תהיה שימושית יותר בטווח הארוך. התגברות על חרדה יכולה להביא לתוצאות חיוביות בעתיד, סיכם צטיריס.

מקור: Psychology Today