עמוד הבית > חדשות > גירושין מבן זוג נרקיסיסט
גירושין מבן זוג נרקיסיסט

גירושין מבן זוג נרקיסיסט

גירושין מבן זוג נרקיסיסט והכרת אנשים חדשים לאחר הגירושים.
avatarPsychologim.com | 22/04/2021 11:14

נשואים עם נרקיסיסט

הוא לא זכר את יום הנישואים האחרון שלנו. גיליתי שהוא פתח חשבון בנק על שמו והשחיל לתוכו כסף.

הוא מתעלל ברמה הרגשית, מילולית, כלכלית, ולפעמים גם פיזית, ודיברנו בעבר מפעם לפעם על גירושין. אין לנו ילדים. חייבת לעזוב, הוא רוצה שאצא מהבית, אבל אני לא מרגישה חזקה, אני מפחדת.

למרות שיש לי חסכונות, הפנסיה שלו גדולות יותר משלי. לפני שנתיים התפטרתי ופתחתי עסק, אבל ייקח זמן מה עד שאגיע למצב שבו אייצר הכנסה.

אינני יכולה עדיין להרשות לעצמי לחיות ללא התמיכה וההטבות הניתנות לי במסגרת העבודה שלו. איך אדע למה אני זכאית על מנת שאוכל להתגרש, ושהעניין יהיה הוגן כלפיי? 

כתבות נוספות:

גירושין מנרקיסיסט

גירושין אף פעם אינם אירוע משמח, אולם הקרבת השפיות שלכם לנרקיסיסט אינה אפשרות בריאה.

חשוב במיוחד עכשיו לשים לב  לצרכים האישיים שלכן ולנקוט בפעולה שתהיה לטובתך. כן, תכננו פרידה, אבל התכוננו לקראת זה. לא לעזוב את הבית ללא התייעצות עם עורך דין.

זה לא בהכרח אומר לשכור עורך דין לטווח ארוך, אלא רק לקבל עצה ממנו. הדבר יחסוך לכן כסף לטווח הארוך.

עד שתצליחי לממן את עצמך, ייתכן שאת זכאית למזונות.

תעדו את כל מקרי ההתעללות. הייאוש הוא אשר גורם לך להרגיש שאת מאבדת הכול. תזכירי לעצמך עם מה את יוצאת משם: החיים שלך, הבריאות שלך, העסק שלך. את מאבדת נישואים כושלים, רצף של פחד ואכזבה. במשך פרק זמן מה, את תרגישי מעורערת בשגרת החיים היומיומית. לפי הדברים שלך, המחיר שאת משלמת עבור הנוחות הזאת גבוה מדי. הגיע הזמן לדאוג לעצמך.

אחר הגירושין

כיצד גבר או אישה מנהלים שבוע עבודה, גידול ילדים , מכירים אנשים אחרי גירושים, שבהם הנאמנות עצמה הייתה סוגיה מרכזית?

 לאחרונה המלצתי לאישה, "ייתכן ויהיה עלייך לעשות קצת ג'אגלינג (לתמרן) על מנת לארגן יציאה לדייטים מדי פעם, אשר לא יתנגשו בצרכי [הילדים] שלך, "אבל אני מטיל ספק בפשטות התשובה שלך.

הילדים שלי כועסים על שני ההורים בשל פרידה ממשמשת ובאה, וקשה למצוא מספיק זמן כדי להירגע, שלא לדבר על זמן שיבטיח להם שהכול בסדר וש- "אמא יוצאת מהבית ותסגל שגרת החיים משלה" או "אבא מבלה עם איזו אישה".

שנינו בני 50, נשואים כבר 26 שנה, ויש לנו ארבעה ילדים. האם יציאה לדייטים אינו רק תירוץ על מנת לצאת מהמשפחה?

לבלוע גירושים שאינכן באמת רוצות בהחלט יכול להשפיע על הטעם שלכן לגבי כל דבר שיגיע לאחר מכן. ברגע שאבק הגירושים התפזר, יציאה לדייטים בצורה סלקטיבית נחשבת לדרך אחראית להתקדם בחיים.

ברור שהאבק עדיין מרחף מעל הבית שלך. במידה ואינך מאמינה שחכם להשליך נישואים של 26 שנים, אז למה את ממשיכה עם הליך הגירושין?

זוגות יכולים לשרוד חוסר נאמנות; לעתים קרובות נדרשת עזרה מקצועית. יתכן ובן/בת זוג אחד/ת סטו מדרך הישר, אבל ברוב המקרים שניהם לא שמו לב מספיק זה לזה או שהם התעלמו מהבעיות הבסיסיות שעלו בנישואים. 

כעס על בן זוג והאשמה של בן זוג בכך שחטאו עלול לעתים קרובות לטשטש את תרומתו של אדם לפגיעויות בחיי הנישואים. האם אתה ואשתך העליתם את כל התלונות שלכם בקול רם? זהו צעד הכרחי להצלת חיי הנישואין או להשלים עם סיומם.

האם היא יכולה לזמן רגישות כלפי הכאב שהיא גרמה לך?

אם כן, ושניכם מוכנים לאפשר קצת זמן עד שפצעי הבגידה יחלימו, אז יתכן וכדאי לקבל עזרה מיועץ מנוסה על מנת לדון מחדש במערכת יחסים חדשה ומשופרת. התמודדות עם בגידה בחיי הנישואין טומנת בחובה די והותר מלכודות רגשיות לשני בני הזוג; המשבר מסובך יחסית בכך שקיים צורך בהתמודדות עם ארבעה ילדים שכועסים בשל קריסת המשפחה שלהם ואולי מבולבלים מפתאומיות פירוק המשפחה.

זה דבר אחד, ודבר קשה, לדעת שההורים שלך, אחרי כל השנים האלה, נמצאים על סף גירושין; אבל אני מקווה שאתה ואשתך הסתרתם מהם את המידע המתקשר לבגידה שניפצה את הנישואים.

במידה ואפילו ילדים בוגרים ישאלו למה אתם מתגרשים, כל מה שהם צריכים לדעת זה שיש בעיות שאין להן פתרון. אם יתברר שגירושים הם הדרך היחידה להמשיך הלאה בחיים, אז בשלב מסוים תהיו חייבים למצוא דרך להתגבר על הכעס ועל האכזבה שלכם ולעזור לילדים שלכם להתגבר על הכעסים והאכזבות שלהם.

כשזה יקרה, תצאו לדייטים מהסיבות הנכונות לשמם נועדו – לא כהתחמקות מחובת הסיפוק המיני האישי, אלא כצעד בריא לקראת מציאת סוג של ידידות שגורמת לתחושת סיפוק בחיים. ​

כלי נגישות