עמוד הבית > חדשות > טיפול זוגי חינם – 6 תרגילים שתוכלו לנסות בבית
טיפול זוגי חינם – 6 תרגילים שתוכלו לנסות בבית

טיפול זוגי חינם – 6 תרגילים שתוכלו לנסות בבית

טיפול זוגי חינם: אתם יכולים לנסות את התרגילים המקצועיים האלה אצלכם בבית . למעשה, טיפול זוגי אינו מיועד רק למערכות יחסים לא מתפקדות.
avatarPsychologim.com | 01/12/2022 14:39

1. אווררו כביסה מלוכלכת

להלן ששה תרגילים לטיפול זוגי חינם בבית. כמה זמן אפשר ללכת בלי לכבס בגדים מלוכלכים? שבוע? שתיים? לאחר זמן מה, הבגדים האלה יתחילו להסריח.

מערכת היחסים שלכם לא שונה. הם מתדרדרים מדי יום; גירויים קלים, טינה שלא נאמרת ומקורות קטנים של מרירות מחלחלים לאינטראקציות שלך. הצרות הקטנות האלה שלא מטופלות הופכות לבעיות גדולות, והשותפים לא יכולים להפסיק לדבר זה עם זה.

איך מתקנים את זה?

לכבס יחד. שאל את בן או בת זוג שלך פעם בשבוע, "מה עשיתי כדי לגרום לך להרגיש לא מוערך, חסר כבוד או לא אהוב?"

סביר להניח שהתגובה הראשונה שתקבל תישמע כמו תדהמה או ביטחון שהכל בסדר. אל תאמין. תמשיך לשאול. בסוף תקבל תשובה. כשזה סוף סוף קורה, תקשיב. באמת, באמת תקשיב. ואם אתה רוצה לתקן את עצמך או להגן על עצמך,

במקום זאת שאל משהו כמו, "אז כשלא קניתי חלב והרגשת שאני לא אוהב אותך? למה?

נסו להבין איך האחר מרגיש. בקרוב, כשתרצו לפתוח את דלת התקשורת, לא יהיה מנעול. זה יגביר את האינטימיות ביניכם ויאפשר לכם להתמודד עם קונפליקטים, זה בהחלט טיפול זוגי חינם.

2. שעת כנות

לעתים קרובות אנו קוראים עצות לפיהן אתה צריך להעריך את האינטרסים של בן הזוג שלך מעל לתחומי העניין שלך. זה רעיון נורא; כשאתה שם את הצרכים של מישהו אחר בראש, אתה כמובן מצפה ממנו לעשות את אותו הדבר. אבל לעתים קרובות אחד תורם יותר מהשני, ומתחיל להיעלב.

טיפ נפלא לייעוץ זוגי חינם

כדי למנוע זאת, היו כנים. זה הזמן שבו אתם יכולים לספר אחד לשני איך אתם באמת מרגישים לגבי דברים עם גילוי מלא וחסינות. לדוגמה, אם אתה לא אוהב כדורגל, אבל החבר/בעלך לוקח אותך אליו כל יום ראשון, הודע לו.

תרגיל זה בסופו של דבר יאפשר לך לחלוק את האמת לגבי הדעות של האדם האחר מבלי לקחת דבר באופן אישי מדי.

3. פתרו את אי הסכמות לפני השינה

מריבות שנשמרות, הופכות לטינה. לפני שזה יקרה, פשוט פתרו את המחלוקת ביום שהיא מתחילה.

מה אם הרגשות שלכם חזקים מכדי שתוכל לפתור לפני השינה?

במקרה זה, הסכימו לקחת הפסקה ולהעלות את הנושא למחרת מתוך כוונה מלאה לפתור אותה ביחד.

4. ערכו רשימה של הנאות

מהם 10 דברים שאתם רוצים לעשות ביחד? ערכו רשימה בנפרד ובדקו אותה יחד.

5. בוא נאכל ארוחת צהרים ביחד

עוד טיפ לטיפול זוגי בחינם

ארוחה משותפת היא צורה ישנה של תקשורת כמו החברה עצמה. קחו את הזמן לאכול עם בן או בת זוג. במהלך ארוחת הצהרים תדברו על תחומי העניין, מטרות וחלומות. אם אתם בעיצומו של ויכוח או שהיחסים שלכם מתוחים, הציעו ארוחת ערב כשתוכלו לסיים את הריב ופשוט ליהנות אחד מחברתו של זה.

6. כיף

יש הרבה עבודה שמתחילה לקרות. בדיוק כמו כשהיית ילד והיית צריך לעשות את שיעורי הבית שלך לפני שאתה יכול לשחק, אתה חייב לשחרר את המרירות והטינה שלך לפני שתוכל ליהנות.

לאחר שעשיתם את זה, חשבו על משהו פרוע לחלוטין, מהנה ואולי גם חסר אחריות. זה צריך להיות משהו שאתם אף פעם לא עושים, כמו להתנשק בפומבי. מה שחשוב זה שזה כיף, מרתק ותואם את הערכים שלכם.

טיפול זוגי

כלי נגישות