עמוד הבית > חדשות > פסיכותרפיה בין אישית (IPT) – טיפול מבוסס מחקר ב-PTSD ללא חשיפות
פסיכותרפיה בין אישית

פסיכותרפיה בין אישית (IPT) – טיפול מבוסס מחקר ב-PTSD ללא חשיפות

הרצאה במסגרת התוכנית הישראלית לפסיכותרפיה בין אישית על טיפול קצר מועד ומבוסס מחקר ב-PTSD, ללא חשיפות, באמצעות פסיכותרפיה בין אישית.
avatarPsychologim.com | 11/12/2023 18:19

פסיכותרפיה בין אישית (IPT)

ד"ר שרון בן רפאל, מייסדת ומנהלת התוכנית מתארת: הגישה נמצאה יעילה במחקרים לטיפול בפוסט טראומה, בשיעור דומה לטיפולים מבוססי חשיפות. הטיפול מתמקד בהשלכות הבין אישיות של הפרעה פוסט טראומטית – קהות רגשית וקושי בוויסות הרגשי המשפיעים על קשרים בין אישיים, דריכות בין אישית, חוסר אמון, קשיים בתקשורת, הימנעות חברתית ועוד. הטיפול כולל עבודה רגשית שעוזרת למטופלים לזהות את הרגשות שלהם ולהכיר בחשיבות של ביטוי רגשי כחלק מתקשורת יעילה. שיפור בהבנה ובביטוי הרגשי עוזר בהבנת הזולת ובחיזוק הקשרים הבין אישיים. פסיכותרפיה בין אישית ב IPT מהווה אלטרנטיבה מצוינת לטיפולים מבוססי חשיפות, שיעור הנשירה נמוך והיא מתאימה למטופלים ומטופלות שמעדיפים לא להיזכר באירוע הטראומתי.

אודות המרצה

ד"ר אלכסנדרה קליין רפאלי השלימה תואר שני ושלישי בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת Yeshiva בניו-יורק. בנוסף, יש לה תואר שני בחינוך מאוניברסיטת Columbia, גם היא בניו-יורק. התמחותה התמקדה בטיפולים מונחי-ראיות וכללה הכשרה בבי"ס לרפואה ע"ש אלברט איינשטיין, הסמכה מתקדמת ב-REBT ו- CBT כפוסט-דוקטורנטית ב-Albert Ellis Institute, והכשרה נרחבת כמטפלת בטיפול בין-אישי (interpersonal psychotherapy – IPT) במכון הפסיכיאטרי של מדינת ניו-יורק המסונף לאוניברסיטת Columbia.

אלכסנדרה היא פסיכולוגית קלינית מומחית הן במדינת ניו-יורק והן בישראל, ולאורך השנים, עסקה בטיפול במרפאות, שירותי ייעוץ לסטודנטים, ובמסגרת מחקרים טיפוליים. בעבר עבדה בשירות הפסיכולוגי לסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב, שם היא שימשה כמרכזת ההכשרה בטיפולי CBT ו-IPT. היום מנהלת השירות הפסיכולוגי באוניברסיטת בן גוריון ומתאמת הכשרות בהתמחות הקלינית של השירות, היא משמשת כמרצה מן החוץ בבית הספר לפסיכולוגיה של המרכז הבינתחומי בהרצליה ובבית הספר לעבודה סוציאלית של Smith College במסצ'וסטס, מרצה ב"תוכנית הישראלית לפסיכותרפיה בין אישית IPT" , שותפה בהכשרת מטפלי IPT במדינות מתפתחות דרך פרויקט משותף של אוניברסיטת קולומביה וארגון הבריאות העולמי (WHO) ומטפלת בקליניקה פרטית ברעננה.

הרצאה שיכולה לעניין אותך

גיבורים בעל כורחם – השפעת אירועי טרור ומלחמה על הנפש האנושית

כלי נגישות